В Москві на Красній площі затримали учасників акції проти переслідування кримських татарНа Красній площі затримали учасників акції проти переслідування кримських татар. Об этом сообщает politinformer.in.ua со ссылкой на СМИ.


Протестна акція кримськотатарських активістів, які вимагали припинити репресії проти представників їхнього народу, на Красній площі в Москві закінчилася затриманнями. Про це повідомляє російський телеканал Дождь.


Люди прийшли з плакатами "Боротьба з" тероризмом "в Криму — це боротьба з інакомисленням", "Наші діти не терористи" і "Припиніть репресії за національною і релігійною ознакою". Їх затримали і відвезли до відділу МВС "Китай-Город".Відео: Грани.Ру


Акція пов’язана з запланованим на 11 липня розглядом скарги на вирок чотирьом кримським татарам у Верховному суді РФ по другій сімферопольській справі релігійної організації "Хізб ут-Тахрір" (міжнародна організація, метою якої заявлено об’єднання мусульманських країн в ісламський халіфат). Захисники заарештованих і засуджених по "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Раніше в Ростові-на-Дону російський суд виніс вироки фігурантам першого сімферопольського "справи Хізб ут-Тахрір". Теймура Абдуллаєва засудили до 17 років суворого режиму з обмеженням свободи на термін 1 рік 6 місяців. Узеір Абдуллаєв отримав 13 років, Айдер Саледінов — 12 років, Рустем Ісмаїлов — 14 років, Еміль Джемаденов — 12 років.


27 березня в окупованому Криму співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардіі провели обшуки в будинках кримськотатарських активістів. В результаті було заарештовано 24 кримськотатарських активіста.


«Аргумент»Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/v-moskv-na-krasn-i-ploshch-zatrimali-uchasnik-v-akts-proti-peresl-duvannya-krimskikh-tatar”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя